لیبل خردشونده از جنسی مشابه آهک و گچ می باشد و با توجه به حالت شکننده و خردشونده خود برای مصارف امنیتی کاربرد دارد و به دلیل جنس بسیار نازک آن معمولا برای گارانتی محصولات الکترونیکی، اموال، پلمپ نمودن انواع بسته بندی و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگی های این نوع برچسب می توان به امنیتی بودن، مقاومت چاپ مناسب، عدم استفاده مجدد از لیبل، خردشوندگی و … اشاره کرد.

برچسب خورد شونده یا برچسب گچی انواع متفاوتی دارد و بعد از چسباندن به محصول قابل کندن نیستند و در صورت سعی در کندن ، لیبل ها خرد می شوند و این امر نشانه آن است که محصول مورد نظر دیگر آکبند نیست.این گونه لیبل ها بیشتر برای کارهای امنیتی و گارانتی ، محصولات خاص و برای اصالت کالا استفاده می شوند. برای مثال برای گارانتی محصولات الکترونیکی یا اصل بودن محصول استفاده می شوند.

لیبل های عادی را به دلیل انعطاف پذیر بودن می توان پس از چسباندن بارها و بارها کند و دوباره چسباند اما این نوع از لیبل ها پس از چسبیدن سخت شده و در صورتی که بخواهید آن ها را از روی سطح بکنید خرد شده و پاره پاره می شوند به همین دلیل به آن ها لیبل گچی می گویند.

لیبل امنیتی،خردشونده ،گچی یا تخم مرغی نام هایی میباشد که به این نوع لیبل اطلاق میشود.در این نوع لیبل ها امکان جداشدن آن از روی سطح قبلی و چسباندن مجدد آن بر روی سطح دیگر وجود ندارد. این لیبل به عنوان لیبل اموال نیز قابل استفاده میباشد.

ویژگی ها :

  • داشتن خاصیت شکنندگی
  • چسبندگی بالا و خرد شدن درهنگام کنده شدن
  • سطح شبرنگی در برخی از انواع و مقاوم در برابر رطوبت و گرما