لمینیت کردن یکی از سریع‌ ترین و ساده‌ ترین روش‌های محافظت از کار چاپی است، در سیستم لمینیت با چسباندن لایه‌ بسیار نازک و شفاف پلاستیکی بر یک یا دو طرف یک کار چاپی، از آن در برابر رطوبت و سایر آسیب‌های محیطی، محافظت شده و محصول چاپ شده‌‌ ی نهایی در برابر آب و پارگی مقاوم می‌شود. به علاوه لمینیت،شدت رنگ‌ها و کنتراست رنگی در تصاویر چاپ شده را بهبود می‌بخشد.

تصاویر چاپ شده با رنگ‌های درخشان، بیانگر کیفیت بالاتری هستند، لمینیت مانع از چین و چروکیدگی، لک‌ شدن، آفتاب خوردگی، سیاه شدگی، پریدگی رنگ یا چربی، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط بر کار چاپ شده می‌شود. کارتها در چاپ افست لمینیت به صورت شیت چاپ و لمینیت شده و جهت کارت های مغناطیسی و ساده می باشد ، همانند کارت های بانکی،کارت های اعتباری ،کارت گارانتی،کارت عضویت،کارت خرید و ... مناسب می باشد .

چاپ افست که به آن لیتوگرافی افست یا لیتو افست نیز می گویند، در چاپ تجاری، روش چاپ پرکاربرد است که در آن تصویر مرکب شده روی صفحه چاپ روی یک کارت پلاستیکی چاپ می شود و سپس (یعنی افست) به کاغذ یا مواد دیگر منتقل می شود.

قرار گرفتن در معرض یک تصویر باعث سفت شدن پوشش روی مناطق چاپ می شود و پوشش روی مناطق غیرچاپی شسته شده و فلز خیس شده باقی می ماند که جوهر را پس می زند.

چاپ دیجیتال برای تعداد چاپ کمتر و آفست برای میزان چاپ با حجم بالاتر مناسب است.

 

 


نمونه چاپ افست لمینیت
عکس

نمونه چاپ افست لمینیت متالیک
عکس